Yeni Doğan Saç Kesimi

Yeni Doğan Çocuk Saç Kesimi

Saç kesimi uzmanlık isteyen bir iştir. Özellikle çocukların saç kesimi büyüklere nazaran biraz daha zor olabilmektedir. Çocuk saç kesimi yapılırken çocukların dilinden iyi anlayan ve çocuk ruhunu kavrayan uzman kişiler aracılığı saç kesim işlemi daha doğru yapılabilmektedir. Yeni doğan saç kesimi ise başlı başına uzmanlık alanı gerektirmektedir. İlk defa kuaförle tanışacak olan çocuklarda ister istemez kaygı ve güven sorunu oluşabilir ve saç kesim işlemi bu noktada güvenli bağ kurulmazsa zorlaşacaktır.

Bu konuda yeterli deneyimi olmayan kişilerce bu işin yapılması çocuk üzerinde kötü bir psikoloji oluşturabilir. Yeni doğan saç kesim işlemi yapılırken anne babaların da bu konuda bilinçli olması gerekir. Anne babaların bu konuda bilmeleri gereken ilk nokta çocuklarının kesim esnasında huysuzluk oluşturabileceği ve zorluk çıkartabileceğidir.

Bu tür durumlara karşı hazırlıklı olan ebeveynler daha soğukkanlı davranabilmektedir. Aksi durumda çocuğa ters tepki oluşturabilecek kızma, azarlama gibi durumlar kötü sonuçlar doğurabilir. Bu açıdan yeni doğanların saç kesimini yapan kuaför işin de profesyonel olması gerekir hem de ebeveynlerin bu konuda yeterli bilgi ve gerekli sabra sahip olmaları gerekir.

Yeni Doğan Saç Kesimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni doğan saç kesimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler olarak şunları söyleyebiliriz;

  • Saç kesim esnasında bebeğin ani hareketlerde bulunabileceği için dikkatini bi noktaya çekmek gerekir, ve ani hareketlerinde sesli tepki vermeniz çocuğunuzu daha çok korkutabilir.
  • Bebeklerin huysuz ve sinirli olduğu zamanlarda saç kesim işlemi kesinlikle tercih edilmemeli. Daha sakin olduğu zamanlar saç kesim işlemi için tercih edilmelidir. Özellikle uykudan sonra bebekler kendilerini daha iyi hissederler. Uykusunu alamamış bir çocuk için saç kesimi uygulandığında bu durum agresifleşmesine neden olabilir.
  • Çocuk dilinden anlayan çocuk sever bir saç kesim uzmanı çocuk kuaförü ile saç kesim işlemi daha neşeli ve keyifli olabilir. Çocuğunuzun saçını kestireceğiniz kişinin profesyonel olması yanında çocuk ruhundan anlayan kişiler olmasına da dikkat edin.

Çocuk Saç Kesimi Yapılan Yerlerde Bebeğinizin Saçını Kestirin

Bebeğinizin saçını kestirmek için çocuk saç kesimini özel bebek ve çocuk kuaförü olan sadece çocuklara özel yerlerde bebeğinizin saçını kestirmelisiniz. Çocuklara özel yapıldığı için çocuklar korku yaşamayacaktır. Kendisini mutlu hissedebilecek bir ortamda bulunan çocuk saç kesim esnasında çok zorluk çıkarmayacaktır.

Çocuk Kuaför Salonumuz bu noktada size yardımcı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca yetişkin kuaförlerinde özellikle bayan ve çocuk bölümü olan yerlerde yetişkinlere kullanılan malzemeler ve kozmetik kimyasal kokuların olmamasına önemle dikkat etmelisiniz. Yetkili belgelerimiz ve sadece bebek ve çocuklara hizmet veren Çocuk Kuaför Salonumuza gelerek yeni doğan çocuğunuzun saçını güvenle kestirebilirsiniz. Yeni doğan bebek saç kesimlerinde hediye ettiğimiz bebeğinize özel ilk saç kesim sertifikası hatırasını almayı unutmayınız.

Ara
Konum