Yaz Mevsimi Çocuk Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Yaz Mevsimi Çocuk Saç Kesimi

Uzun saçların kız ve erkek çocuklarına çok yakıştığını söyleyebiliriz. Çoğu zaman ayrı bir havası olduğunu düşündüğümüz,  rüzgârda dalga dalga savrulan o havalı saçlar.  Masal kitaplarında gördüğümüz uzun saçlı prensesler, saçları omuzlarına düşmüş havalı prensler bizi etkiliyor olabilir.  Tam aksini düşünen, daima kısa saçtan yana olan ebeveynlerde var tabi.

Bu masalsı, havalı saçlar, yaz mevsimini rahat geçirmelerini, özgürce hareket edip oyun oynamalarını etkileyebilir. Oyuna adapte olmak yerine, sürekli elleri saçlarında , dikkatleri dağılmış, oyunu bir yerlerinden kaçırmış miniklere, çocuk kuaför salonumuz önerileri doğrultusunda , farklı modellerle , herkesi mutlu edebilecek çözümler sunulabilir.

Çocuğumuz çok terliyorsa ve bu durum ona olumsuz yansıyorsa; kız çocukları için şirin taçlarla kullanabileceği küt kesim saçlar, erkek çocukları için kendini daima havalı hissedeceği kısa saçlar önerilebilir. Küt saçlarının iki yanından takılan renkli tokalarda yine yardımcı olabilir. Ya da uzun saçlarını topuz olarak kullanmak isteyen miniklerimize, gözlerinin önüne gelmeyecek ve onu rahatsız etmeyecek şekilde tel, tel kâküller kesilebilir.

Çok sıcak geçebilecek yaz tatillerinde hareketleri kısıtlanmadan oynayabilecek, böylece yaz tatillerinin vazgeçilmez deniz ve kum ikilisiyle doyasıya eğlenebileceklerdir. Kumdan kaleler yapmak onlar için ciddi, bir o kadar da eğlenceli bir iştir. En büyük kaleyi yapma gayreti sarf ederken, ya da derin bir kum çukuru kazmaya çalışırken gösterdikleri gayretin eğlenceye dönmüş halini izlemek biz büyüklere de fazlasıyla keyif vermektedir.  Bu eğlenceyi bir tutam saçın bozmasına izin vermemeliyiz.

 

Yaz bitiminde kreş, anaokulu ve ilköğretime başlayacak olan çocuklarımızın, yaz dönemi kesilen saç modellerinin, okul döneminde de rahat kullanılabilir olması, hem aile, hem öğretmen hem de çocuk için önem teşkil etmektedir. Tam bir küt kesim rahat olabileceği gibi, örülebilecek uzunlukta olması ya da toplanabilir olması da hem yazı hem okul dönemini rahat geçirmesini sağlayacaktır. Yandan örülmüş iki tane beyaz kurdeleli örgüler, tepeden toplanmış atkuyruğu saç ya da asil bir balerin topuzu da, hem yaz tatilini hem okul dönemini bunalmadan geçirmesini sağlayacaktır.

Saç denilince hep kız çocukları aklımıza geliyor fakat erkek çocuklarının da bu konuda hassas olduklarını ve bu konuya ne kadar önem verdiklerini biliyoruz. Çok fazla model seçenekleri olmasa da kulak üzerinden olacak şekilde hafif kazınmış, kazınarak şekil verilmiş saçlarla, yaz trendini yakalamaları muhtemel.

Saç kesimi yapılırken, çocuğumuzun bir birey olduğunu unutmamalı ve fikirlerini önemsediğimizi de ona gösterebilmeliyiz. Doğru kararı, çocuk kuaförü desteği ve tecrübesiyle çocuklarımıza saç modelleri sunmalı ve beğendirmeliyiz.

Ara
Konum