Saç Kesiminde Çocuklar İçin Öneri

Çocuk saç kesiminde saç kestirmek oldukça birçok ailenin zor dönemlerinden biri olabilmektedir, çocukların saç kesimi konusunda yaşadıkları korkular yaşayabilmektedirler, yetişkin kuaförlerinde bu işlem bebeğiniz veya çocuğunuz için çok daha zor sonuçlanabilmektedir.

Çocuk saç kesimi yapılırken çocukların üzerine saç gelmemesi için takılan örtüler kuaför aşamasında örtülürken çocuklar zorluk çıkarabilir taktırtmak istemeyebilir. Saç kesimi yapılırken saç örtüsü takılı değilse zorlu olan bu saç kesimi daha çok zor haller alabilir hatta saç kesimi yarıda kalabilir bunun en önemli ipucu kesilen saçın boyun kısımlarından içeriye kaçması ve kaşınması çocuklarda büyük sorun olmaktadır ve bu durumda saç kesimi yarım kalabilir.

Önerimiz;
Saç kesimi esnasında yakalı bir giyisi olabilir, mümkünse boğaz kısmı iliklenebilen kot gömlek tercih edilebilir saç kesimi esnasında bebeğinizin veya çocuğunuzun kesilen saçları giyisinin içine girmesini engelleyecektir. Saç kesimi yapılırken çocuğunuzun kıyafetlerini çıkartmayı bu her saç kesiminde omuz ve sırtına dökülen saçlar Kaşıntı yapacaktır bu işlemde saç kesimi yarıda kalabilir.

Çocuğunuz farklı bir ortamda kıyafet değişmez, çıkartmaz yenisini giymez ve çocuk kuaförünü ya da normal bir kuaförü doktor sanabilirler bu hiç kolay değildir, yani saç kesim örtüsü, örtü için siz anneler çocuğunuza evde kendi imkanlarınızla bir örtü hazırlayabilirsiniz, üzerine sevdiği karakterlerden dikebilir veya çizebilirsiniz bu örtü boyun kısmından bir tur atacak genişlikte, cırtlı veya çıt çıtlı bir aparat ile tamamlayabilirsiniz.

Kendi tasarımınız olan saç kesim önlüğü çocuğunuza saç kesimi için kuaföre giderken evde giydiriniz ve bunun saç kesim önlüğü olduğunu değil, süper kahraman pelerini olduğunu söyleyebilirsiniz ve kuaföre geldiğinde saç kesimi yapılırken pelerini sayesinde hem saç olmayacak ve içine saç gitmeyecektir.

Sa Kesiminde Temiz Yeni Yıkanmış Önlükler

Saç kesimi konusunda bermoda çocuk kuaförü olarak bebeklere ve çocuklara salonumuzda bulunan örtüler eşliğinde saç kesimi yapılmaktadır, yukarıda belirtiğimiz konuda geçen önlük hazırlama işlemi salonumuzda üzerine önlük bağlatmayan çocuklar için bir öneridir, salonumuzda kullanılan saç kesim önlüklerimiz her saç kesiminden sonra kirli sepetine atılır ve yıkamaya gider her bebek ve çocuğa temiz yeni yıkanmış önlükler kullanılmaktadır.
Bilginize sunarız saygılarımızla.

Ara
Konum