Kış Mevsimi Çocuk Saç Kesimi Nasıl Olmalı

Kış Mevsimi Çocuk Saç Modeli Nasıl Olmalı

Yaz bitti, güneşin kavurucu sıcağına maruz kalmayacak olmamıza seviniyorken güzel bir yaz tatilinin bitmiş olması da ayrıca hüzünlendirmiyor değil bizleri. Bütün yaz boyunca vücudumuzu güneşin zarar verici ışınlarından koruduk, terlemeye maruz kalmamak için yetişkinler olarak genelde saçlarımızı topladık, şapka taktık ve bütün bunları yaparken aynı zamanda çocuklarımızda, oluşabilecek her türlü olumsuz durumlara karşı koruduk kolladık.

Artık kış kapıda yavaş yavaş yaklaşıyor. Soğuk mevsim olmasına rağmen gerekli önlemler alındığında, neşeli hale gelebileceğinin de farkındayız. Yaz boyunca çocukların terlemesine nasıl engel olabiliriz diye düşünerek çocuk kuaföründe kestirdiğimiz, model verdirdiğimiz saçların,  artık yerini bizi sarıp sarmalayan, sıcacık tutabilecek modellere yerini bırakmasının zamanı geldi.

Kışın Kız Çocuk Saçına Nasıl Model Verilmeli
Uzun saçların her daim kız çocuklarının gönlünde yeri başka, kışın ıslak kalmaması ve rahatça kurutulabilmesi için çoğu zaman çok uzun bırakılmaması, biraz uçlarından aldırarak, yanlara kat kat şekil verilerek ortaya çıkarılacak modeller, banyo sonrası hemen kurumasına ve güzel bir model yapılmasına olanak sağlamaktadır. Soğuk havalarda takılan renkli berelerle de çok şirin durduğu tartışılmaz gibi. Ayrıca okul dönemi de olan kış ayında, örgülü saç ve ya atkuyruğu yapılmış saç, muntazam bir öğrenci olmamızın da güzel bir nedeni olabilir.

Bazı ebeveynlerin uzun saçla uğraşacak vakitleri olamayabiliyor. Malum, yıkanacak, kurutulacak, taranacak, toplanacak.  Bu durumda akşam yıkayıp kurutmaya çok vaktim yok, sabah erken kalkıp dakikalarca saç taramayla uğraşamıyorum diyenler içinse minik çocukları için küt saç kesimi yine kurtarıcıdır. Birkaç tarak geçişinden sonra takabileceğimiz tokalar yine çocuklarımızı mutlu mesut okula göndermeye yetecektir. Hatta küt saç kesimi, iki tarafta basit bir kuyruk saç modeli yapılabilecek imkânı da sunmaktadır. Bu durumda onlara beyaz kurdeleler takmamız çok ta vakit almaz. Böylece derli toplu saçlarla hareketleri kısıtlanmayan çocuk, arkadaşlarıyla da keyifli vakitler geçirecektir.

Erkek Çocuk Saçına Nasıl Model Verilmeli
Peki ya erkek çocukları? Onların işi biraz daha kolay gibi. Biraz uçlarından kestirerek şekil verdirdiğimiz saçlarını uzatabilir, kışı pufidik bir kafayla geçirebilirler. Çok ta sevimli olabilecek bu model, soğuktan da onları bir nebze koruyabilir. Tabi ki yine bundan hoşlanmayan büyükleri varsa, kestirebilirler ve yine tarz bereleriyle kışı geçirebilirler. Her şekilde de kış mevsimin sevimli çocukları olacağından hiç şüphe yok.

Öncelikli olarak fikirlerine değer verdiğimiz çocuklarımızın istekleridir. Ebeveynleri ile beraber ortak bir çözüm bulmak için, tecrübeli ekipleriyle beraber, çocuk kuaför salonumuzda yardımcı olmaktayız.

Ara
Konum