Çocukları Kuaföre Alıştırma

Çocuklarda Kuaför Sosyalliği

Çocukların geneli saçlarını kestirmekten hoşlanmadığı için bu durumda hem anne babalar hem de kuaförler büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu durumu daha aza indirgemenin yollarından biri kuaföre gitmeden önce evde bu tarz oyunlar oynayarak başlamanın yanı sıra ebeveynler gittikleri kuaföre yanlarında çocuklarını götürerek de saç kesim işlemini görmelerini sağlayabilirler. Fakat günümüzde artık çocuklar için hizmet veren çocuk kuaförleri bulunmakta ve yetişkin kuaförlerinden farklı olarak daha eğlendirici hizmet vermektedirler. İnsanın çocuk olası gelmiyor değil. Bu eğlence dolu hizmetleri miniklerimiz sonuna kadar da hak ediyor öyle değil mi?

Çocuk Kuaföründe Neler Var?

Çocuk kuaförleri çeşitli çizgi film karakterleriyle donattıkları salonlarında aynı zamanda kıyafetlerindeki dikkat çeken renkli motiflerle de çocukların ilgisini çekmeyi başarmaktalar. Bu rengârenk ortam içinde hangi çocuk ağlayarak saç kestirebilir? Hepsi gayet mutlu ve istediklerini elde ederek çıkarlar salonlardan. Bir zaman sonra kendileri rutin hale getirebiliyor bu durumu. Kendileri gitmek istiyor, ebeveynlerini kendileri razı ediyor.

Yetişkin Kuaförlerinde Çocuklar Korkabilir

Anne ve babaların onları her tehlikeden korumak, küçük de olsa büyükte olsa onlara kesici aletleri tehlikeli olarak anlattığından dolayı makas vb. aletleri gördüklerinde canlarının acıyacaklarını düşünerek haklı tepki gösterirler. Makası gördüklerinde korkup, kendi hayal dünyalarında kurdukları kötü senaryoları birden akıllarına getirip gerilebilirler.

Çocuklara Özel Saç Kesim Malzemeleri 

Çocuk kuaförlerinde bu durum biraz daha farklıdır. Bu tür aletler, çocuklara yapılacak işlemin amacı doğrultusunda profesyonelce çocuklara anlatılır ve çocuğun kesim ve ya bakım öncesi daha sakin olması sağlanır. Makas ve benzer aletlerin renkli olması, salon içinde kesim işleminden önce çocuklarla oynanan oyunlar, çocuklarla sağlanan güven ilişkisini sağlamlaştırır. Böylelikle sonrasında yapılacak olan saç kesim işlemi de çocuklar için oyuna dönüşmüş olur. Bu oyunun içinde bir parça olmak onlara her zaman keyif verir.

Büyük Çabalar Sarf Etmek Yerine Çocuk Kuaförleri Tercih Edilmeli

Çocuklarda saç kesmenin herhangi bir zamanı yoktur. Mevsimlere göre bazen farklı farklı modelleri biz tercih ederiz onların adına. Onların en rahat olabileceği şekilde modeller tercih edilir, onlarında izniyle tabi kesim gerçekleşir. Lakin zamanı geldiğinde götürmek için de büyük çabalar sarf etmek yerine çocuk kuaförleri tercih edilerek bu konuda çocuğun sosyalleşmesi sağlanabilir.

Ara
Konum