Çocuklarda Saç Şekillendirmek İçin Kullanılan Kozmetikler

Çocuklarda Saç Şekillendirmek İçin Kullanılan Kozmetikler Ve Etkileri

Küçük hanımların ve küçük beylerin en az yetişkinler kadar süslerine düşkün olduğunu söyleyebiliriz. Çocuk kuaförlerinin bu konuda onlara sunduğu hizmet onları mutlu edebilir.  Anne ve babalarını ya da ağabey ve ablalarını ayna karşısında hazırlanırken dikkatle izleyip, tıpkı onlar gibi olma gayretlerini görmemek imkansız.

Bizler yavrularımız için her zaman örnek model oluyoruz ve bundan dolayı her hareketimiz, söylemlerimiz ve günlük hayatta kullandığımız birçok şey de onların dikkatini çekiyor, onlarda merak uyandırıyor ve bizim gibi olmaya çalışıyorlar.

Özellikle kullandığımız kişisel bakım ürünlerimiz onları cezbedebiliyor. Bütün bu kullanılan kozmetik ürünlerinin, bizler üzerinde bıraktığı kimyasalların aynı şekilde çocuklarımız üzerinde de olumsuz etkiler göstereceğini, hatta bizden daha fazla çocuklarımıza zarar verebileceğini unutmamak gerekiyor. Özenle tercih edilmiş bitkisel ve organik ürünler tercih sebebimiz olduğunda bu tehlikeyi aşmış olabiliriz.

Çocuklar için ayrıca kozmetik pazarında sunulan yüzlerce ürünler, beğenilen çizgi film karakterleriyle ya da rengârenk sunumuyla bizlere hoş gelmektedir. Belki birçok bilinen markalar, reklamı çok fazla yapılmış ve insanların güvenini kazanmış markalar, içlerinde bulundurdukları zararlı kimyasallarla çocuklarımıza sevinç değil belkide ileride hüzün olabilir.

Çocuklarımız için her zaman en iyisini isteriz, her zaman mutlu olsunlar isteriz ve çoğu zaman isteklerini elimizden geldiğince gerçekleştirmeye çabalarız. Onların her gördüğü her istediği, onlara yararlı olacak şeyler olmayabilir. Tıpkı gıda da olduğu gibi, yemek istedikleri bazı şeker, çikolata ve abur cuburlar nasıl onlara zarar verebilecek içerikte oluyorsa kozmetikte de bu böyle. Bazen göründüğü kadar sevimli olmayabilir kullanılan ürünler.

Çocuklarımıza kullandığımız ve belki de en masum olduğunu düşündüğümüz kozmetik ürünlerinden bir tanesi de saç spreyleri. Acaba bizim düşündüğümüz kadar masum mu? Saçlarına küçük küçük fısfıslar yaparken, saçlarına verdiğimiz zararın yanı sıra cildine verdiğimiz zararı da hiç düşündük mü?

Ürünlerin içinde raf ömrünü uzatan etken maddelerin, çocuklarımızın ileriki yaşantısında, onları üzecek gizli bir düşman gibi gizlendiğini düşünmek bile istemeyiz.  Üretici firmaların test edilmeden ve onay alınmadan pazara sürdüğü bazı kozmetik ürünleri çocuklarımıza kullandığımız taktirde alerji, saç dökülmesi gibi sıkıntılar yaşayabiliriz.

Burada biz anne babalara düşen görev uzman kişilerin fikirlerini almak olabilir. Kimyasallar her zaman çocuk ve yetişkine zarar verebilmektedir çocuklar için kimyasal olmayan bitkisel şekillendiricileri tercih edebilirsiniz.  Çocuk kuaför salonları bizlere bu konuda destek verecek bizleri daha doğru şekilde bilgilendireceklerdir.

Ara
Konum