Çocuk Saçı Hangi Sıklıkla Kesilmeli?

Kız Ve Erkek Çocuk Saç Kesim Süresi Ne kadar Olmalı?

Saç kesim işlemi saçların daha sağlıklı uzaması ve bakımlı görünmesi için yapılan bir işlemdir. Saçlar zaman içinde yıpranır ve saçlarda yıpranmaya bağlı olarak kırıklar oluşur. Bu kırıkları önlemenin yolu ise zaman zaman saçları kestirmektir. Yetişkin bir insan saçlarındaki kırkları en geç 1 ay gibi bir süre ile alınabilir. Uzun saç isteyen kişiler saçlarının düzenli ve sağlıklı uzamaları için 3 ya da 4 ayda bir saçlarındaki kırıkları aldırabilir. Saç kırıkları alınmazsa saçların uzama süresi gecikir ve sağlıklı bir görünümde sağlamaz. Kız çocuklarda saç kesim aralığı ise en az 3 en uzun 6 ay sürede bir yapılmalıdır.

Erkek çocuklarında saç kesim aralığı bu sıklık ayda bir yapılmalıdır. Çocuğunuzun saçının sağlıklı olması ve daha iyi bir şekilde uzaması için belirli zaman aralıklarında çocuğunuzun saçını kestirebilir ve çocuğunuzun daha sağlıklı saçlara sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklarınıza bu iş için zaman ayırmanız onun kişiliği konusunda da olumlu katkı sağlayacaktır. Kendisi için zaman ayrıldığını düşünen çocuk kendini daha önemli hissedecek ve öz güveni artacaktır.

Çocuklara Özel Çocuk Kuaför Salonu

Çocukların saçlarını kestirmek için bu işi özel yapan çocuk saç kesim yerleri yani çocuk kuaförleri bu iş için idealdir. Ancak pek çok yerde çocuklara özel çocuk kuaförleri bulmak zor olabilir. Özellikle küçük yerlerde sadece bu işe zaman ayıran yerler yok denecek kadar azdır ya da yoktur. Gitme imkanınız varsa bu işi yapan yerlere giderek çocuğunuzun saçını uzman çocuk kuaföründe kestirmenizi öneririz.

Yetişkinler için olan saç kesim yerlerinde çocuğunuz eğer çok hassas bir bünyeye sahipse buradan etkilenebilir. Özellikle hijyenik olmayan yerlerde bu işin yapılması çocuğa hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak zarar verebilir. Bu açıdan tüm olasılıkları düşünerek çocuğunuza verdiğiniz önem kadar kuaför seçiminize de önem vermelisiniz.

Çocuk Kuaför Salonumuzdan hizmet alabilirsiniz

Çocuk saç kesimi konusunda uzun yılların vermiş olduğu bilgi birikimi tecrübe ve deneyim neticesinde etkili ve güvenli bir bebek ve çocuk kuaförü olarak tercih edilmekteyiz. Bermoda çocuk kuaförü olarak bu konuda gerekli yetkinlik belgelerimiz mevcuttur. yetki belgesi, kalfalık belgesi, ustalık belgesi, usta eğitmenlik belgesi ve hijyen belgelerimizi salonumuzda ve web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Çocuğunuza güvenli bir çocuk kuaförü arıyorsanız, hiç düşünmeden salonumuzu tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz için hazırlanan renkli ortamda, çocuklar için özel saç kesim malzemeleri ile hijyenik ve güvenli bir şekilde, çocuğunuz sıkılmadan keyif alarak saç kesim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çocuk saç kesimi konusunda uzman profesyonel ekibimizle kesim öncesi saç modeli seçimini belirleyebilirsiniz. Saç kesimi için bizi arayabilir, ön bilgi alabilir ve çocuğunuz için randevu oluşturabilirsiniz.

Add your thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
Konum