Çocuk Saç Modelleri

Saç Modellerinde Çocukların İlham Kaynakları

Anne babalar olarak kendi saçlarımız ile ne kadar ilgiliysek çocuklarımızın saçları ile de o kadar ilgiliyiz aslında. Kız çocuk erkek çocuk olsun her ikisi içinde yüz hatlarına uygun, onları daha sevimli hale getirecek modeller seçmek için uğraşırız. Fakat çocuklarımız belli bir yaşa geldikten sonra bu kararı bize bırakmak yerine kendi istedikleri modelleri tercih ederler. Bu kimi zaman bir çizgi film kahramanının saç modeli, bazen televizyonda izlediği bir filmdeki en beğendiği aktör ya da aktrisin saç modeli, bazen “annemin saçı” bazen de “babamın saçı” gibi olsun dediklerini duyarız.

Günümüzde artık televizyon programlarının yanı sıra her evde bulunan telefon, tablet, bilgisayar sayesinde internette dolaşırken en moda saç stillerini, kim hangi renge boyatmış diye bakabilirken çocuklarımız da kuaför oyunları gibi birçok uygulama yükleyerek çoğu zaman kendi modellerini yaratabiliyorlar.

Çocuklar genelde güzel görünüşe önem vererek model seçerken, ebeveynleri olarak bizler daha çok rahat edebileceği, temiz kullanabileceği modelleri tercih ederiz.

Kız Çocukların Tercih Ettikleri Modeller

Kız çocukları genellikle kâküllü modelleri tercih ederler. Özellikle çizgi filmlerde birçok karakterin yan kâkülü olduğundan onlardan özenerek kendilerini çizgi film kahramanı gibi hissetmek isterler.

Uzun saçtan hoşlanmayan çocuklar ise bob saç modeli dediğimiz modeli tercih ederek sadece tokalarla süslemek isterler. Uzun saçı tercih eden çocuklar ise saçlarını topuz ya da örerek filmlerde gördükleri artistler gibi olmak isterler.

Erkek Çocukların Tercih Ettikleri Modeller

Her ne kadar kız çocukları için daha çok model tercihi var gibi görünse de aslında erkek çocuklarda model seçeneklerimiz daha fazla oluyor. Yakışıklı miniklerimiz için ilk örnek alınan model baba olsa da zaman geçtikçe izlenen çizgi filmler ya da dizilerdeki yakışıklı oyuncuların etkisiyle de fikirleri günden güne değişebilir. Gelin yakışıklı miniklerimiz en çok hangi modelleri tercih ediyor bakalım.

En çok bilinen ve kullanılan modellerden biri olan Asker Saç Modeli özellikle yuvarlak hatlara sahip çocuklarda sıkça kullanılan modeldir.

Banyo sonrası şekil vermesi en kolay modellerden biri olan Kâküllü Saç Modeli de yine en çok tercih edilenlerden biridir.

Saçını toplamayı seven çocuklar için de yine Patenci Saç Modeli dediğimiz boyun hizasındaki model özellikle saçını atkuyruğu yapmayı seven çocuklar için idealdir.

Sonuç olarak her ne kadar çocuklarımız üzerinde birçok konuda karar verme hakkına sahip olsak da konu güzellik ve estetiğe geldiğinde yaşı kaç olursa olsun çocuklarımızı muhakkak kendi hür iradelerine bırakmalıyız. Model konusunda ilham almak için çocuk kuaförlerine de uğramak size yardımcı olacaktır.

Ara
Konum