Bermoda Çocuk Kuaförü, Oyuncak Shop Röportajı

Oyuncak Shop Röportajı:

Bermoda Çocuk Kuaförü , olarak seda hanıma sorduk;

Oyuncak deyip geçmeyin ! Oyuncak alırken nelere dikkat etmeliyiz. Oyuncak alerji yapar mı? Oyuncak kalitesi nasıl belli olur. Yaş gurubuna göre nasıl oyuncak almalıyız. Hayaldünyası oyuncak mağaza müdürü seda demir anlatıyor…

Her anne ve baba gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlamış, mutlu bir çocuk sahibi olmayı ister. Doğumdan itibaren bebeklerin, çocukların en vazgeçilmez ilgi alanları oyuncaklar olmuştur.

Oyuncaklar çocukların doğal yeteneklerini ortaya çıkaran ve eğitimlerini sağlayan oyun malzemeleridir. Oyun ve oyuncaklar bebeğin hayal gücünü ve yeteneğini geliştirir. Düşünmesini, keşfetmesini, dış dünyayla olan irtibata geçmesini sağlar. Çocuklar hayatı tanıma yolunda bütün deneyimlerini oyun ve oyuncaklardan edinirler.

Anne babalar her zaman çocukların ayına, yaşına ve gelişimini uygun, onları düşünmeyi teşvik edecek oyuncakları tercih etmelilerdir. Çünkü oyun ve oyuncaklar çocuğun yaptığı en önemli iştir. Tercih ettikleri oyuncağın önemi kadar oyuncak seçimi de önemlidir. Burada önemli olan oyuncağı alırken çocuğun yaşına, gelişimine ve getireceği faydaları göz önünde bulundurup doğru oyuncağı seçmektir. Bununla birlikte ebeveynler oyuncağın güvenlik uyarılarını da dikkate almalıdır. Oyuncak satın alırken bu uyarın üzerinden olduğu oyuncakları tercih etmelidir.

Oyuncak satın alırken tüm oyuncakların CE işaretinin taşıması gerekir. Çocuk oyuncağı rahatlıkla tutabilmeli ve kavrayabilmelidir. Oyuncağın ambalaj etiket üzerindeki kullanma talimatı ve uyarıların Türkçe olmasına dikkat edilmelidir. Oyuncaklar pilli ise pil yerinin güvenli şekilde kapalı, vidalı ve emniyet olmasına dikkat edilmelidir. Oyuncakta kullanılan piller kaliteli olmalıdır.

Ayrıca da pilli oyuncakların tüm pillerini aynı zamanda değiştirin, çünkü kuvvetli piller oyuncağın çalışmasını sağlarken zayıf piller çok ısınarak ya da akarak tehlike yaratabilir. Oyuncaklar çocuğun kolayca taşınabilir ağırlıkta olması gerektiği gibi sağlam olmalı ve kolayca temizlenebilmelidir.

CE Avrupa Birliği ve ülkemizin güvenlik standardıyla kuralları uygun olduğu anlamına gelmektir. Bu sebepten dolayı oyuncağın çocuk için oyun aracından öte çocuğun öğrenmeyi, paylaşmayı, eğlenmeyi, mutlu olmayı beceri ve kişiliğini gelişmesini sağlayan en önemli unsurlardan biri olduğunu unutmamak fayda vardır.

Hayal Dünyası Oyuncak Mağaza Müdürü Seda DEMİR

Ara
Konum