Bebek Kuaförü

Bebeklere Özel Bebek Kuaförü        

Kız ya da erkek bebek olsun anne baba olarak bebeğin tüm ihtiyaçları dışında estetik durumunu da önemsiyoruz. Bebeklerin çoğu gür saçlı doğarken çoğu da seyrek saçlı doğmaktadır.

Gür saçlı bebek anne babaları, kız bebek olduğunda saçlarına toka takarak, örerek ya da farklı şekillerde toplayarak şekil verebiliyorlar fakat erkek bebeklerde yapılacaklar daha sınırlı olduğundan dolayı, muhakkak bir berbere ihtiyaç duyulmaktadır. Yine bebek kuaförleri, bebek berberleri de mevcuttur. Bu kişiler kız ve erkek bebekler için özel sertifikalara sahiptirler.

Özellikle erkek bebek babalarının bazıları bebeği ile aynı saç modeline sahip olmak istemektedir bu durumda da devreye bebek berberleri girmektedir. Yine burada da dikkat edilecek hususlardan en önemlisi bebek berberinin kullandığı malzemeler örtülere kadar her şeyin anti alerjik ve hijyen olmasıdır. Bebekler aşırı duyarlı ve hassas oldukları için hemen mikrop kapabilir ya da alerji olabilirler.

Bebeklerde berber korkusu neden olur?

Bebekler genellikle saçlarının kesilmesinden ani değişiklik olduğu için ve çoğu zaman bir daha saçlarının olmamasından tedirgin oldukları için de korkabilirler fakat daha çok kullanılan aletleri daha önce hiç görmedikleri için ve anne babaların bu aletleri onlara tehlikeli olduğunu öğrettikleri için korkabilirler. Bebeklere makas vb. aletlerin tehlikeli olduğu ısrarla anlatılmalı fakat berberde kullanılan aletin ucunun küt olmasına dikkat çekerek canının acımayacağını da belirtmek gerekir.

Bebeğe saç kesim sonrası nasıl davranmalı?

Bebek saç kesimi sonra aynaya ilk baktıklarında şaşırabilirler fakat anne babaların güler yüzle hatta bazen alkış yaparak, ona ne kadar güzel yakışıklı olduğunu anlatan konuşmalar yapabilirler. Böylece bebek tek güvendiği anne ve babasından böyle bir karşılama gördüğünde mutlu olacaktır, ve tekrar saç kesimi yapılması gerektiğinde ilk yaşadığı tedirginliği yaşamayacaktır.

Günümüzde bebek berberleri hakkında maddi olarak uçuk fiyatlar konuşulsa da durum bunun tam aksinedir. Netice de bebeğinizin güvenliği ve hijyeni söz konusu olduğunda maddi boyutun önemi arka planda kalmalıdır. Ayrıca, sürekli berber değiştirmek yerine aynı berbere gitmek bebek açısından ilerleyen zamanlarda işlemin oyuna dönüşmesini sağlayacaktır.  

Ara
Konum