Bebek Saçı Nerede Kesilmeli?

Bebek Saçı Nerede Kesilmeli?

Bebeğiniz saçlarını kestirme fikri, kulağa korkutucu gelebilir. Bebeğiniz gereğinden fazla hiperaktifse ya da saç kesimi konusunda zorluk çıkaracağını düşünüyorsanız, normal bir kuaförde rahat etmeyecektir. Bebek saç kesimi konusunda uzmanlaşmış biri, konuda daha iyi bir seçim olacaktır. Bebek kuaförleri; onları eğlendirmek, rahatlamalarını sağlamak ve bebek saç kesimine alışmış kuaförlerin kesmesi için tasarlanmış özel salonlardır.

Bebek Kuaförleri

Bazen, bebeklerin saçlarının kesilmesi için iki yaşına kadar beklenebilir. Bazen, daha erken dönemde, hatta bir yeni doğanken saçlarının kesilmesi gerekebilir. Böyle bir durumda, 1-24 aylık bebekler için de saç kesim hizmeti veren bebek kuaförlerini tercih etmelisiniz. Bir bebek kuaförüne gittiğinizde, bebeğiniz oyuncak bir arabada oturabilir ya da saçları kesilirken televizyonda çizgi film izleyebilir.

Bir bebek kuaförü, bebeğinizin saçı kesildiği sırada, orada oynayabileceği eğitici oyuncaklara sahiptir. Çocuklar, bekleme süresini sevmezler. Bu nedenle, randevu ile çalışan bir bebek kuaförünü tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Böylece, bekleme süresi boyunca bebeğinizin strese kapılmasını ve huzursuz hissetmesini de engellemiş olacaksınız.

Deneyim ve Tecrübe Önemli

Küçük bir bebeğin saçının kesilmesi, deneyim ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle, ilk saç kesimi konusunda kolları sıvayıp işe girişmeden önce, bir bebek kuaföründen randevu almanız daha doğru olacaktır. Evde, ilk saç kesiminde yapacağınız herhangi yanlış bir müdahale, bebeğinizin saç kesiminden çekinmesine de neden olacaktır.

Kuaför seçerken, bebek saç kesimi konusunda deneyimli ve tecrübeli ve ustalığı hak etmiş belgeye sahip bir ekiple çalıştığınızdan da emin olun her eli makas tutan yerlere güvenerek dönülmesi zor olan kötü sonuçlar yaşamamak için. Rast gele bir kuaföre götürmeden önce, bebek kuaföründen randevu almak daha doğru olacaktır.

Zamanlama Önemlidir

Bebeğinizi bir bebek kuaförüne götürmek için, doğru zamanlama yapmalısınız. Bebeğinizin günün hangi saatinde en mutlu ve sakin olduğunu bulmaya çalışın. Uykudan dinlenmiş olarak uyandığı ve kahvaltıdan sonra kendini iyi hissettiği sabah saatleri iyi bir seçenek olabilir. Bebek kuaföründen randevu alırken, bu detayı göz önünde bulundurmayı unutmayın. Bebeğin saçlarının ne zaman kesileceği, genellikle anne ve babaların tercihine bağlıdır. Bazı insanlar, saçların daha kalın ve sağlıklı olacağı düşüncesi ile bebeğinin saçlarını erken dönemde kestirmeyi tercih edebiliyor. Siz de onlardan biriyseniz ve ilk saç kesimi için bebeğin iki yaşına gelmesini beklemek istemiyorsanız, profesyonel ve tecrübeli bir ekiple çalışmak için bir bebek kuaföründen randevu almayı düşünebilirsiniz.

Ara
Konum