Bebek Saç Bakımı

Bebek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç telleri ister ince, kalın, kıvırcık ya da düz olsun, anne ve babalar, parmaklarını bebeklerinin saçlarının arasında gezdirmeyi severler. Sabahları saçlarının yapıştığını görmek ya da banyodaki ıslak görünen hali, anne ve baba olmanın küçük ama güzel zevklerinden biridir.

Aslında birçok anne, bebeklerinin ilk saç kesimi için süreyi mümkün olduğunca uzatmayı tercih eder. Ancak nihayetinde, bazı saçların kesilmesi gerekir. Ve saç kesiminin ötesinde, bebek saç bakımı konusunda bilmeniz gereken daha çok şey vardır.

Şüphesiz, bebekler bize armağan edilmiş küçük meleklerdir. Nasıl görünürse görünsün, her zaman çok sevimli görünürler. Bununla birlikte, anne ve baba olarak, çocuğunuzun saçlarına iyi bakmalısınız. Bu yazıda, çocuğunuzun daha sağlıklı saçlara sahip olmasını sağlamak için bazı ipuçlarını bulabilirsiniz. Bu ipuçları, 6 aylık ve daha büyük bebekler için önerilmektedir. Daha küçük bir bebeğiniz varsa, biraz daha büyümesini bekleyebilirsiniz…

Bebeklerin Saçları Nasıl Daha Hızlı Uzar?

E Vitamini
Yapılan araştırmalar, E vitamininin, cildin yanı sıra saçların uzaması için de faydalı olduğunu göstermektedir.

Doğru Havlu Kullanımı
Banyodan sonra bebeklerin saçını sert bir havlu ile kurulamak, saç diplerine zarar vererek saçların dökülmesine ve kopmasına neden olur. Yumuşak bir havlu ile bebeğinizin saçlarını hafifçe kurulamalısınız.

Badem
Badem, iyi bir protein kaynağıdır. Ayrıca, esansiyel amino asitler yönünden zengindir. Saçların daha hızlı uzamasını sağlamak için, her gün 2-3 adet badem yemelerini sağlayın.

Demir
Demir, saç kırıklarını önlemede ve saçların kalınlaşmasını sağlamada faydalıdır. Yeşil yapraklı sebzeler, balkabağı ve fasulye gibi demir yönünden zengin gıdalara yönelin.

Bebek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarını Düzenli Tarayın
Bebeğinizin saçlarını hafifçe taramak, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olabilir. Bu, saç derisindeki kan dolaşımını arttırmaya da yardımcı olur.

Düzenli Yıkama
Saçlarda kirlerin birikmesini engellemek ve saç derisini temiz tutmak için, her 2-3 günde bir saçlarını bir bebek şampuanı ile yıkayın.

Saç Yağlarından Yararlanın
Saçları yağlamak ve masaj yapmak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur ve sağlıklı saç uzaması için gerekli nemi sağlar. Mükemmel sonuçlar için, saf ve organik Hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz.

Saç Kremi
Eğer, bebeğinizin gür ve kıvırcık saçları varsa, saç kremi kullanmayı deneyebilirsiniz. Bebeklere özel olarak üretilmiş bir saç kremi, saç derisine gerekli besinleri de sağlar. Yumurta ve yoğurt gibi bazı doğal saç kremleri de işe yarayabilir.

Ara
Konum