Bebek İlk Saç Kesimi

Bebek ilk saç kesimi bebeklerin bir çok sağlık açısından fayda sağlamaktadır, bebekler saçlı veya saçsız doğabiliyor bu durumda bebeğiniz saçlı doğduysa, 1. haftadan itibaren saçını kestirebilirsiniz bu saç kesim işlemini güvenli olması için, bebek kuaföründe kestirmenizi öneririz. Bermoda bebek kuaförü olarak 15 yılı aşkın tecrübemiz ile sayısız, 1 haftalıktan başlayıp 1 yaş üstüne kadar bebek saçı kesimini güvenli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Yeni doğan bebeklerin doğum sonrası kafatasının üst kısmı daha yumuşak, ve hassas olmaktadır bu kısım doktorlarında önerisiyle çok dikkate alınması gereken bir önlemdir, bu kısımlar el alışkanlığı ve el yumuşaklığı ile saçın kesilmesi gerekir, bu işlemlerin yanı sıra en önemli kısım bebeklere uygulanan malzemelerin steril olması ve sadece bebeklere kullanılmasına dikkat etmeniz gerekir, asla yetişkinlere kullanılan malzemeleri tercih etmeyiniz.

Yeni doğan bebeğinizin ilk saç kesimini, saçı olmadığı için yaptırmanıza gerek olmadığını düşünebilirsiniz, fakat bebeğinizin belirli bölgelerinde saç oluşmakta, bu işlemi yaptırmanızda fayda var sizin fark edemeyeceğiniz kısalıkta olan tüylenme, yani kısa saç tüyleri kesim sonrası canlanır ve uzama süreci daha kısa bir süre alarak, bebeğinizin stabilize bir saç görünümünü alacaktır.

Bebek ilk saç kesimini belirli uzman bilgileri ile saç kesimini evde kendiniz yapabilirsiniz şeklinde makale, amaçlı paylaşılan yazılar aslında o kadar kolay olmayan ve güvensiz işlemlerdir, bu işlemleri yaparken kuaförlük deneyiminiz olmadığı için el hassasiyetiniz olmayacaktır, buda hatalara sebep olabilir, bebeğinizin sağlığı için bebek kuaförüne götürmenizi öneririz.

Ara
Konum