Avrupa Çocuk Saç Modelleri

Çocuklarda Avrupa Saç Modeli Esintisi

Çocuklar için saçları çok önemlidir. Saçlarının modelleri ise büyüdükçe daha da önem taşır. Kimi çocuk uzun saçı tercih ederken bazıları ise kısa saçı sevmektedir. Bazıları daha klasik modellerden hoşlanırken birçoğu da daha sıra dışı modelleri isterler. Televizyonda gördükleri kraliçelerin saçlarından ya da okuldaki arkadaşlarının saçlarının toplanış modelinden isterler ve hemen her gün farklı bir modelle güne başlamak isterler.

Kraliçe Saçı

Bu durumda ise annelerin işi biraz zorlaşır. Kuaför bir anne olmadığınız sürece her gün farklı bir model bulmakta zorlanırlar. İşte tam da burada siz annelerin işini kolaylaştıracak tıpkı çocuğunuzun televizyonda izlediği artistlerin ki gibi daha Avrupai dediğimiz saç modellerinden bahsedeceğiz. Bu modellerin çoğu sıra dışı olduğu için anneler ve çocuklar arasında zaman zaman fikir uyuşmazlığı yaşansa da genelde bu savaştan çocuklar galip çıkarlar.

Emma Watson

Örneğin Emma Watson‘ın son zamanlarda özellikle davetlerde tercih ettiği örgülü saçlarından yaptığı topuz çocuklarında hoşuna giden ve rahatça kullanabildikleri bir model olarak karşımıza çıkıyor. Yine çizgi film karakterlerinden kız çocuklarının yorganlarından ayakkabılarına varana kadar onun resminin olduğu Elsa karakterinin örgülü ve yandan salınan saçları da çocukların tercihleri arasında. Saçlarının toplanmasından hoşlanmayan çocuklar için ise Rihanna modeli dediğimiz genelde annelerin tercih etmedikleri uzun ve hareketli saç modeli karşımıza çıkıyor.

Brad Pitt modeli

Yılların eskitemediği günden güne gençleşen Brad Pitt modeli dediğimiz enseye kadar uzun ve hareketli saç modeli de yine erkek çocuklarının beğendiği modeller arasında. Özellikle futbol oynamayı seven çocukların bu modeli tercih etmelerinin sebeplerinden biri, koşarken ya da hareket halindeyken ensedeki saçın salınması. Ünlü şarkıcı Ricky Martin modeli ise farklılıktan hoşlanmayan çocuklar için olduğu kadar anneler için en kolay ve tercih edilen model.

Kolay Modelleri Tercih Etmek İsterler

Anne babalar her ne kadar daha kullanımı kolay modelleri tercih etmek isteseler de günümüz çocukları artık internet ve televizyondan yetişkinlerden daha fazla moda takibi yapmaktalar. Hal böyle olunca onlar bizden değil çoğu zaman biz onlardan bir şeyler öğrenir duruma geldik, modayı bile.

Ara
Konum